Po spotkaniu klubowym u Rycha SP9GR
Dodane przez SP9GR dnia 05 sierpień 2023 - 23:20:47
No i spotkanie odbyło się w pierwszym zaplanowanym terminie tj. w sobotę 5-go sierpnia 2023 r.
Nie było zapowiadanych opadów atmosferycznych, porywistych wiatrów itp. Za to w przyjaznej koleżeńskiej atmosferze, przy grillu i 0% napojach jako że większość uczestników przybyła "na 4-ch kółkach".
W ramach reminiscencji przejrzano udostępnioną przez Sławka SP9IJX serię zeskanowanych zdjęć z życia Studenckiego Klubu SP9KMM, który działał w latach 1979-81 przy Politechnice Częstochowskiej w akademiku "Maluch". Oprócz wymiany doświadczeń Koledzy zaprezentowali swoje amatorskie gadżety. Darek SP9XW przedstawił własnoręcznie zmontowaną automatyczną skrzynkę antenową. Tomek SP9TTT pokazał swój mini TRX QRP, skrzynkę antenową do tego TRX-a i mini paddle do kluczowania CW wykonane na drukarce 3D. Tomek zaprezentował również swój nowy nabytek - wielopasmową antenę GP w wersji terenowej JPC-12, którą można zapakować w niewielkie etui. Przy okazji demonstracji tej anteny wykonano na szybko kilka pomiarów charakterystyk pasmowych tej anteny przy pomocy VNA wg. EU1KY wykonanego przez SP9GR.
Spotkanie było tak wypełnione dyskusjami, że zabrakło już czasu na dalsze prezentacje przygotowane przez Rycha SP9GR, które odłożono na późniejsze terminy.

Było spokojnie: temperatura około 20 st. C, bez podmuchów wiatru, co zmusiło obu Darków obsługujących grilla do "ręcznego" nadmuchu dla podtrzymania żaru na grillu :)
Ostatni uczestnicy spotkania odjechali już po zmroku.
Migawki ze spotkania w Galerii zdjęciowej.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za przybycie i nie zrażenie się zapowiedzią załamania pogody.
Gospodarz imprezy
vy73, Rysiek SP9GR
PS: Przylało dopiero o 23:38 ! Czyli mieliśmy duże "weneckie" okno pogodowe :)