30 Maj 2023 02:24:23
Nawigacja
· Strona główna
· Artykuły
· Download
· Pytania i odpowiedzi
· Forum
· Kontakt
· Katalog linków
· Galeria
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 1
· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 108
· Najnowszy użytkownik: SP0085CZ
Ostatnie artykuły
· test
· Pytania do testów na...
· Świadectwa operatora...
· Krótkofalowcy Często...
· Regulamin rejestracj...
Ostatnio Widziani
SP9QZL 2 tygodni
sp9aki 2 tygodni
SQ9MDK 7 tygodni
SQ9QS22 tygodni
sn0hq26 tygodni
SN9C42 tygodni
sp9aae56 tygodni
SP9FOW61 tygodni
SP0085CZ62 tygodni
SP9VJ110 tygodni
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Nasi partnerzy
Partnerzy techniczni strony

TRUSTNET
ul. Partyzantów 1/3
42-200 Częstochowa
www.trustnet.pl

GoGetSSL Site Seal
Propagacja
Pytania i odpowiedzi: Jak zarejestrować konto użytkownika na SP9KAJ.com
Pytania i odpowiedzi >Jak zarejestrować konto użytkownika na SP9KAJ.com
00. Jak założyć konto na Portalu?01. Pierwszy krok02. Jak wprowadzić dane potrzebne do rejestracji?03. Po kliknięciu przycisku Rejestracja
04. Jak aktywować konto otrzymanym linkiem?05. Jak przebiega dalsza weryfikacja i aktywacja konta?06. Najczęściej występujące błędy przy wypełnianiu formularza rejestracyjnego:07. Nie możesz się zalogować? Poproś o nowe hasło
08. Jak się wylogować z sesji na Portalu i dlaczego należy o tym pamiętać?
00. Jak założyć konto na Portalu?
Jeżeli jesteś zainteresowany tematyką i kontaktami z innymi użytkownikami tego Portalu oraz spełniasz warunki określone w Regulaminie możesz rozpocząć procedurę rejestracji opisaną skrótowo w tym dziale "Pytania i odpowiedzi".


Uff, trudne do przebrnięcia, nieprawdaż. Ale warto!
W panelu Aktualnie online Łącznie użytkowników: możesz podejrzeć ilu użytkowników ma tu swoje konta.

Zapraszamy!Do góry
01. Pierwszy krok
Na stronie głównej, po prawej stronie u góry, odnajdziesz panel Logowanie, który w przyszłości - po uzyskaniu danych do autoryzacji - pozwoli Ci uzyskać dostęp szerszy niż jako Gość. Jeżeli już posiadasz dane do logowania, wpisujesz je po prostu w odpowiednie okienka opisane jako Nazwa użytkownika i Hasło. Zwracaj baczną uwagę przy wprowadzaniu tych danych, gdyż pomyłka uniemożliwi dostęp, wygeneruje komunikat o błędzie i będziesz musiał wprowadzać je ponownie. Ważna jest zarówno kolejność wprowadzanych znaków jak i na ich wielkość - szczególnie przy wprowadzaniu hasła, które jest niewidoczne (maskowane znakami ****).
W przypadku niezgodności pojawi się komunikat: Nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło.
a panel logowania w powiększonej formie pojawi się w środkwej części ekranu.
Jeśli wypełniłeś poprawnie oba pola klikasz w przycisk Zaloguj i już korzystasz w tej sesji z uprawnień zarejestrowanego użytkownika. Sesja kończy się wylogowaniem - patrz pkt.08.

Jeżeli nie masz jeszcze utworzonego konta a zapoznałeś się z warunkami określonymi w Regulaminie rejestracji użytkowników i korzystania z Portalu SP9KAJ.com i je akceptujesz to możesz przystąpić do procedury zakładania konta użytkownika opisanej po kolei w tym dziale.
Na panelu odnajdujesz napis: Nie masz jeszcze konta? i pod nim link Zarejestruj się.
Po najechaniu na niego kursorem myszki klikasz lewym klawiszem i zostajesz przekierowany do nowego ekranu,
czytaj dalej w pytaniu 02...
Do góry
02. Jak wprowadzić dane potrzebne do rejestracji?
Po ukazaniu się na ekranie nowego panelu Rejestracja uzyskujemy możliwość wprowadzenia swoich danych rejestracyjnych. Zwróć uwagę, że niektóre z tych pól oznaczonych * są obowiązkowe - pominięcie któregoś lub wypełnienie błędnymi danymi nie pozwoli nam na poprawne zakończenie procedury rejestracji.
Po pierwsze, musisz zdecydować jaką kombinację znaków chciałbyś używać jako swojego 'tajnego' hasła.
Hasło musi zawierać co najmniej 8 lecz nie więcej niż 64 znaki, nie zaleca się stosowanie nazw tzw. słownikowych jak np imię czy popularna nazwa, gdyż będą łatwiejsze do odgadnięcia przez osoby postronne. Dozwolone znaki to litery a-z (bez znaków polskiego alfabetu), cyfry 0-9 oraz znaki takie jak: @!#$%&/()=-_?+*.,:;

Hasło niestety trzeba zapamiętać (lub zapisać i ukryć e sekretnym miejscu) aby oprócz nas nikt się nim nie mógł posługiwać. Co prawda istnieje procedura uzyskania nowego hasła w przypadku jego zapomnienia (zagubienia) ale to zawsze jakiś dodatkowy kłopot (!!!). Ustalone hasło, którym się zamierzamy posługiwać, należy wprowadzić w dwu okienkach opisanych jako: Hasło użytkownika * oraz takie samo w Potwierdź nowe hasło *. Hasło w obu okienkach jest maskowane ***** i należy uważać by nie popełnić pomyłki. Następnie w okienku Nazwa użytkownika * podajemy swój znak wywoławczy nadawcy lub nasłuchowca a w okienku Adres e-mail * pełny poprawny adres, na który zostanie wysłany kod aktywacyjny do autoryzacji konta. W następnej pozycji decydujemy czy chcemy by nasz adres e-mail był widoczny dla innych zalogowanych użytkowników, np. w celu nawiązania kontaktu poprzez pocztę elektroniczną, czy też chcemy go ukryć.
Kolejnym elementem, który musimy wypełnić, to Kod potwierdzający *, który należy przepisać z obrazka do okienka opisanego jako Wpisz kod potwierdzający. Tu również należy zwracać uwagę na jego poprawne odczytanie i przepisanie. Jeżeli wyświetlony kod wydaje się nam niewyraźny możemy klikając kolejny raz na małym przycisku z prawej strony obrazka wygenerować inny, który może okazać się wyraźniejszy.
Kod ten użyty jest tylko jednorazowo przy rejestracji i nie trzeba go zapisywać ani zapamiętywać bo w przyszłości już nam się do niczego nie przyda. Służy jedynie do zabezpieczenia Portalu przed próbami rejestracji przez automaty.
Następnie zaznaczamy okienko Regulamin * v potwierdzając, że zaznajomiliśmy się i akceptujemy Regulamin obowiązujący na SP9KAJ.com.
Pozostało kliknąć na przycisk Rejestracja i postępować wg dalszych punktów


Do góry

03. Po kliknięciu przycisku Rejestracja
Jeżeli wypełniłeś prawidłowo wszystkie wymagane pola arkusza rejestracyjnego i kliknąłeś na przycisk Rejestracja na stronie powinien ukazać się następujący komunikat:

Od tej chwil powinieneś monitorować swoje konto pocztowe wskazane podczas rejestracji, gdyż tam zostanie przesłany link aktywacyjny wraz z danymi do logowania.
Jak z praktyki zauważyliśmy czas oczekiwania na tego emalia jest różny - waha się od kilku minut nawet do paru godzin - zależy to od szybkości wymiany poczty elektronicznej pomiędzy serwerami i czasami trzeba się uzbroić w cierpliwość i nie ponawiać rejestracji przed upływem doby bo i tak dostaniemy komunikat, że użytkownik już istnieje.
Dane do logowania należy zapamiętać lub odnotować w sekretnym miejscu by w razie zapomnienia można było do nich sięgnąć.
Czytaj dalej...
Do góry
04. Jak aktywować konto otrzymanym linkiem?
Aktywacja konta polega na otwarciu strony pod adresem wskazanym u dołu otrzymanego email-a.
Można to zrobić klikając na linijce z tym linkiem a jeżeli to nie zadziała to poprzez wklejenie całego linku http:.... w okno przeglądarki internetowej z której korzystasz. Podany poniżej code jest tylko przykładowy. Kod, który zostanie Ci przesłany jest unikalny i może być wykorzystany jednorazowo przez nowo rejestrującego się użytkownika.
TU WAŻNA UWAGA: Przesłany link aktywacyjny zachowuje ważność tylko do 24-godzin, później jest automatycznie usuwany z serwera i procedurę rejestracji będzie trzeba zaczynać od nowa.
Poniżej podajemy przykładową treść e-mail, który otrzymasz z automat na Portalu
===========================================================
W tytule: Witaj na SP9KAJ - test v7
Od: Administrator info@sp9kaj.com


Witaj sn115mk,

Witaj na SP9KAJ - test v7. Oto dane Twojego konta:

Nazwa użytkownika: sn115mk
Hasło: x56gt3kpxa92

Aktywuj swoje konto przechodząc na poniższy adres:

http://sp9kaj.webd.pl/kaj7/register.php?email=sn115mk@op.pl&code=a7081d66dc29a3b953b305ba52e41a0f2246499f


Z pozdrowieniami,
Administracja SP9KAJ - test v7

==============================================================
Po otwarciu w/w linku otworzy Ci się nasza strona i następującą informacją:

Aktywacja nie otwiera Ci jeszcze dostępu serwisu. Jak wynika z otrzymanego komunikatu Twoje konto wymaga aktywowania przez administratora serwisu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo portalu.
Czytaj dalej...Do góry
05. Jak przebiega dalsza weryfikacja i aktywacja konta?
Jeżeli zaistnieją uzasadnione wątpliwości co do poprawności przedstawionych danych administrator może poprosić Cię o wyjaśnienia w celu sprostowania lub uwierzytelnienia danych.
Jeżeli wszystko jest w porządku Twoje konto jest niezwłocznie aktywowanie. Stwierdzenie niezwłocznie należy traktować z pewną dozą tolerancji, gdyż osoby administrujące stroną nie pełnią żadnego dyżuru 24h / 7dni w tygodniu lecz wykonują to zadanie doraźnie stosownie posiadanych możliwości. Administratorzy proszą w tym względzie o cierpliwość i wyrozumiałość ze strony nowo rejestrujących się użytkowników.
Jeżeli administrator zweryfikuje poprawność danych otrzymasz zwrotną informację o podobnej treści:

==================================================
temat: Aktywowano konto na SP9KAJ - test v7
Od: Administrator info@sp9kaj.com

Witaj sn115mk!

Twoje konto na SP9KAJ - test v7 zostało aktywowane.

Teraz możesz zalogować się przy użyciu swojej nazwy użytkownika i hasła.

Wszystkiego dobrego

Administrator

===================================================
Do góry
06. Najczęściej występujące błędy przy wypełnianiu formularza rejestracyjnego:
  Poniżej przedstawimy przyczyny najczęściej występujących błędów
 • Niewypełnienie pól Hasło użytkownika i Potwierdź nowe hasło


 • niepoprawne (np zbyt krótkie lub zawierające niedozwolone znaki takie jak polskie litery)

 • niezgodne hasło wpisane w polach Hasło użytkownika i Potwierdź nowe hasło
  Pojawi się wówczas okienko ostrzegawcze oraz zakolorowane pole Potwierdź nowe hasło jak na fragmencie ekranu pokazanym poniżej


 • Niedozwolone znaki w nazwie użytkownika. Co do zasady tworzenia nazwy odsyłamy do Regulaminu. Generalnie przyjęto zasadę, że jako portal służący krótkofalowcom będziemy używać własnych znaków wywoławczych tak jak na falach eteru. Automat odrzuci niedozwolone znaki pisarskie np zawierające polskie litery a ostatecznie nazwę zweryfikuje administrator przed podjęciem decyzji o akceptacji konta.

 • Niepoprawna konstrukcja Adres e-mail. Automat sprawdza tylko poprawność konstrukcji wprowadzonego adresu e-mail a nie jego autentyczność. Podanie błędnej treści - ale zgodnej z zasadami tworzenia adresu e-mail - będzie skutkowało pozornym zaakceptowaniem rejestracji, ale w konsekwencji błędu nigdy nie otrzymasz na swój prawidłowy adres linku weryfikacyjnego. Ponowna rejestracja będzie się mogła odbyć po usunięciu wadliwego wpisu - czynność ta wykonuje automat, po 24-ch godzinach, które są limitem czasu na potwierdzenie rejestracji linkiem

 • Nie wpisano lub wpisano niepoprawny kod potwierdzający

  Najczęstsza przyczyną tego błędu jest kliknięcie przycisku Rejestruj przed wypełnieniem tego pola. Zawartość pola musi być zgodna z treścią wyświetlana na obrazku. Jeżeli wyświetlana kombinacja jest trudna do rozpoznania możemy wygenerować inny kod klikając na umieszczony z prawej strony obrazka dolny klawisz - tu dla wskazania miejsca pokazuje go czerwona strzałka. Można to robić parokrotnie aż kod będzie dla nas całkowicie czytelny.


 • Pominięcie akceptacji Regulaminu.

  Jeżeli nie zaznaczysz małego okienka potwierdzającego poprzedzające oświadczenie: Znam i akceptuję regulamin obowiązujący na SP9KAJ.COM rejestracja się nie powiedzie.


 • W innych niewyjaśnionych tu przypadkach prosimy o kontakt z administratorem Portalu poprzez wypełnienie niniejszego formularza Zawsze jesteśmy gotowi służyć radą i pomocą.

Do góry
07. Nie możesz się zalogować? Poproś o nowe hasło
No cóż, zdarzają się i takie przypadki. Jeśli nie jest to problem techniczny związany ze sprzętem czy oprogramowaniem lub dostępem do internetu to prawdopodobnie wynika to niepoprawnego wprowadzenia danych do logowania. Jeżeli po kilku nieudanych próbach logowania stwierdzimy, ze nie jesteśmy w stanie przypomnieć sobie poprawnego hasła a naszą "papierową pamięć zjadły myszy" to pozostaje rozpocząć procedurę uzyskania nowego hasła. W panelu logowania należy wskazać kursorem na napis Poproś o nowe hasło.
Wyświetli się okienko w którym należy podaj adres e-mail, na który podałeś podczas rejestracji konta. Jeżeli podasz inny e-mail automatyczne odzyskanie hasła nie powiedzie się i będzie trzeba skontaktować się z administratorem portalu poprzez formularz kontaktowy lub wysyłając e-mail wyjaśniający problem z hasłem na adres infosp9kaj.com

Po kliknięciu na przycisku [Wyślij hasło] ukarze się następująca informacja

Na Twój adres e-mail wysłano wiadomość potwierdzającą. Kliknij na znajdujący się w niej odnośnik, aby wybrać nowe hasło.

Powróć do strony głównej

Po otrzymaniu linku (procedura podobna jak pkt.04 autoryzacja linkiem) otworzy Ci się strona na której zostaniesz poproszony o wprowadzeni i potwierdzenie nowego hasła. Wszystkie uwagi dotyczące tworzenia hasła zostały już podane w pkt.02 i 06. Po zaakceptowaniu zmian będziesz mógł zalogować się wprowadzając nazwę konta i nowe hasło w panelu logowania.
Hasło możesz w każdej chwili mógł zmienić edytując je na swoim profilu.


Do góry
08. Jak się wylogować z sesji na Portalu i dlaczego należy o tym pamiętać?
Jak już wspomniano w punkcie 01 poprzez zalogowanie się do Portalu SP9KAJ.COM uzyskujesz szerszy dostęp do serwisu, w tym do udziału w dyskusji na forum, dodawania komentarzy oraz do wymiany prywatnej korespondencji do innych użytkowników zarejestrowanych na portalu. W/w elementy nie są dostępne dla osób niezalogowanych.
Opuszczając Portal należy zamknąć bieżącą sesje poprzez wylogowanie- klikając na napis Wyloguj.
Nie wystarczy tu zamknąć po prostu przeglądarkę, gdyż dzięki funkcjonalności "ciasteczek" (cookies) oraz adresu IP każdy następny użytkownik, który zasiądzie przy tym samym komputerze poprzez kliknięcie na linku zapamiętanym w historii Twojej przeglądarki zostanie automatycznie zalogowany bez potrzeby podawania nazwy konta i hasła !!!
Jest to szczególnie ważne, jeżeli korzystasz z dostępu publicznego WiFi , gdyż Twój adres IP może być za moment przydzielony przez usługę DHCP routera do innego komputera.
Pół biedy, jeżeli korzystasz sam ze swojego komputera w domu ale i tak psotne dzieciaki mogą nabroić na Twoje konto
Jeżeli masz otwartych kilka zakładek do naszej strony w przeglądarce wyloguj się w jednej z tych gdzie panelu logowania figuruje Twoja nazwa i zamknij na wszelki wypadek wszystkie pozostałe. Jeżeli pomyłkowo zamknąłeś przeglądarkę bez wylogowania możesz ponownie otworzyć adres naszej strony i jeżeli nadal w nagłówku panelu logowania jest nazwa Twojego konta wyloguj się! Jeśli w panelu logowania widnieją pola do wprowadzenia nazwy konta hasła oznacza to, że nie jesteś już zalogowany.
Do góry
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nowy użytkownik
(3.236.27.143)
Wszystkich nowych użytkowników, zapraszamy do rejestracji w panelu Logowanie. Więcej szczegółów jest TUTAJ. W przypadku problemów prosimy o kontakt na adres: infosp9kaj.com
Kontakt na paśmie
Częstotliwości lokalne:
Direct 2m - 145.300
Direct 70cm - 434.475

Przemienniki:
SR9J - FM 2m
- 145.787,5 *
* ton - 123 Hz

SR9CZ - DSTAR 70cm
- 439.175
Przydatne linki
Polski Związek Krótkofalowców - PZK
- PZK na Facebook

Śląski Oddział Terenowy PZK
- OT-06 PZK
- OT-06 PZK na Facebook

Górnośląski Oddział Terenowy PZK - OT-29 PZK

Częstochowska Grupa Radioamatorska - 36FM

Urząd Komunikacji Elektronicznej UKE
- Pozwolenie
- Wykaz


DX cluster - DX Summit

Portal QRZ - QRZ.com

I.A.R.U. - I.A.R.U.
Czas w Częstochowie
Local:

UTC / test:

Pogoda
Częstochowa www booked net
+C

Max.: +

Min.: 0°

Pn, 21.12.2020
4,495,871 unikalne wizyty