19 Sierpień 2022 07:43:47
Nawigacja
· Strona główna
· Artykuły
· Download
· Pytania i odpowiedzi
· Forum
· Kontakt
· Katalog linków
· Galeria
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 1
· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 109
· Najnowszy użytkownik: SP0085CZ
Ostatnie artykuły
· test
· Pytania do testów na...
· Świadectwa operatora...
· Krajowa Tablica Prze...
· Krótkofalowcy Często...
Ostatnio Widziani
SP9QZL 1 tydzień
SN9C 2 tygodni
SQ9QS 7 tygodni
sp9aae16 tygodni
sp9aki16 tygodni
SP9FOW20 tygodni
SP0085CZ21 tygodni
sn0hq34 tygodni
SP9VJ69 tygodni
SQ8BRZ75 tygodni
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Nasi partnerzy
Partnerzy techniczni strony

TRUSTNET
ul. Partyzantów 1/3
42-200 Częstochowa
www.trustnet.pl

GoGetSSL Site Seal
Pogoda
Częstochowa www booked net
+C

Max.: +

Min.: 0°

Pn, 21.12.2020
Pytania i odpowiedzi: EchoLink, Windows 08/07/10 i Windows Vista
Pytania i odpowiedzi >EchoLink, Windows 08/07/10 i Windows Vista
00. Wstępne uwagi o problemach uruchamiania EchoLink-u w Windows Vista i W7/W8/W1001. Automatyczna Konfiguracja wyjąteku dla EchoLink02. Jak ręczne skonfigurować wyjątek dla EchoLink?03. Dlaczego EchoLink potrzebuje "wyjątek"?
04. Czy wystawiam mój komputer na ryzyko poprzez stworzenie specjalnego wyjątku dla EchoLink?05. Mam już router lub zapory (odrębne z mojego komputera). Czy muszę w ogóle korzystać z Zapory systemu Windows?06. Dodałem wyjątek dla EchoLink, ale nadal nie mogę połączyć się z serwerem testowym, lub jakąkolwiek inną stacją. Jaki jest problem?07. Widzę listę stacji, ale za każdym razem, gdy staram się podłączyć do którejś, otrzymuję po 30 sekundach komunika:t "próba połączenia zakończyła się niepowodzeniem". W czym problem?
08. Podstawowe informacje dotyczące rozwiązywania problemów z Zaporą09. Usługa DSL i modem kablowy10. Instrukcji szukaj na stronie producenta routera lub na PortForward.com11. Microsoft Windows XP, Windows Vista i Windows 7
12. Problemy z niektórymi połączeniami, a z innymi nie?13. Udostępnianie połączenia internetowego w systemie Windows14. Routery sieci domowej i modemy15. Ustalanie lokalnego adresu IP
16. Routery Linksys17. D-Link DI-60418. 3Com Office Connect 61219. Routery SMC
20. Belkin Cable / DSL Model nr F5D-5230-421. Modem Alcatel Speedtouch Pro22. Inne routery23. Oprogramowanie zabezpieczające ZoneAlarm
24. Oprogramowanie zabezpieczajace Norton Internet Security25. apple Macintosh25. Problem z FUNBOX (ORANGE)26. Linux IPTables
27. AVM KEN Proxy Software28. Cisco PIX i ASA Firewall29. Dostawcy internetu Satelitarnego30. INSTALACJA APLIKACJI I WERYFIKACJA KONTA
31. KONFIGURACJA PROGRAMU ECHOLINK DLA WINDOWS
00. Wstępne uwagi o problemach uruchamiania EchoLink-u w Windows Vista i W7/W8/W10
EchoLink został przetestowany pod kątem zgodności ze wszystkimi wersjami Microsoft Windows 7, Windows 8, Windows 10 i Windows Vista, najnowszymi wersjach systemu operacyjnego Windows. Jeśli używasz EchoLink w systemie Windows Vista lub nowszym, należy upewnić się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję EchoLink (2.0 lub nowszą), a także zwrócić uwagę na następujące sprawy:
Windows 7, Windows 8, Windows 10 i Windows Vista ma wbudowaną zaporę (Firewall), która jest domyślnie włączona. Gdy jest ona włączona, blokuje dostępność do każdego oprogramowania na komputerze z Internetu. Ponieważ EchoLink również musi być osiągalny z Internetu, blokuje ona również pracę EchoLink chyba, że zostanie dodawany do EchoLink-u specjalny "wyjątek".

Do góry
01. Automatyczna Konfiguracja wyjąteku dla EchoLink
Przy pierwszym uruchomieniu EchoLink na komputerze z systemem Windows 7, 8, 10 lub Vista, prawdopodobnie pojawi się komunikat podobny do poniższego:

i będzie można automatycznie skonfigurować Zaporę systemu Windows do pracy z EchoLink-iem po prostu wybierając "Odblokuj". Spowoduje to utworzenie specjalnego wyjątku w ustawieniach Zapory systemu Windows, który umożliwi EchoLink pozostanie osiągalnym z Internetu. Windows zapamiętuje to ustawienie, dzięki czemu nie będzie trzeba "odblokowywać" EchoLink-u za każdym razem, gdy będzie on uruchamiany.
Jeśli ten komunikat nie pojawia się podczas uruchamiania EchoLink, ale występują problemy z uzyskaniem dostępu przez EchoLink do połączenia z innymi stacjami (lub serwera testowego), wypróbuj instrukcje opisane w następnych punktach.


Do góry
02. Jak ręczne skonfigurować wyjątek dla EchoLink?
1. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Panel sterowania.
2. W panelu sterowania, w sekcji Security, kliknij link o nazwie "Zezwalaj programowi na dostęp przez Zaporę systemu Windows".
3. W zakładce Ogólne, upewnij się, że opcja "Włącz (zalecane)" jest zaznaczona. Jeśli nie, kliknij w nią.
4. Upewnij się, że pole "Nie zezwalaj na wyjątki" jest nie zaznaczone.
5. Kliknij kartę Wyjątki na szczycie.
6. Jeśli EchoLink nie jest już na liście programów kliknij przycisk Dodaj program ... (u dołu). Zostanie wyświetlona lista programów zainstalowanych na komputerze. Zlokalizuj EchoLink na liście programów. Zaznacz go i kliknij OK.
7. Upewnij się, że EchoLink jest zaznaczony, a następnie ponownie kliknij przycisk OK, aby zakończyć konfigurację zapory systemu Windows.
Uwaga od autora tłumaczenia: Ścieżka do ustawień zapory w W10 System-> Panel Sterowania -> System i Zabezpieczenia -> Zapora systemu Windows...
a w przypadku programu antywirusowego: System-> Panel Sterowania -> System i Zabezpieczenia ->Zabezpieczenia i konserwacja -> Zabezpieczenia ->Zapora sieciowa->Nazwa_programu_antywirusowego -> Wyświetl zainstalowane aplikacje zapory... zaś odpowiednich ustawień należy szukać w menu tegoż programu!

Do góry
03. Dlaczego EchoLink potrzebuje "wyjątek"?
W odróżnieniu od większości innych programów, które prawdopodobnie uruchamiasz na twoim komputerze, EchoLink to system typu punkt-do-punktu (peer-to-peer). Oznacza to, że oprogramowanie EchoLink musi być w stanie odbierać informacje bezpośrednio z innych komputerowi w Internecie, jak również wysłać je. Poprzez utworzenie wyjątku dla zapory, instruujesz system Windows, aby umożliwił węzłowi twojego EchoLink-u przyjmowanie głosowych i tekstowych wiadomości od innych węzłów EchoLink.
Do góry
04. Czy wystawiam mój komputer na ryzyko poprzez stworzenie specjalnego wyjątku dla EchoLink?
W tej konfiguracji, gdy jest uruchomiony EchoLink Zapora systemu Windows będzie zezwalać innym węzłom EchoLink-u na komunikowanie się z twoim komputerem za pomocą dwóch portów UDP (5198 i 5199). Są to jedyne przychodzące porty, których wymaga oprogramowania EchoLink. Ze względu na sposób, w jaki oprogramowanie EchoLink zostało zaprojektowane, porty te nie mogą być wykorzystane do przesyłania szkodliwych wirusów lub innych niebezpiecznych danych do twojego komputera. Ponadto, Zapora systemu Windows zapewnia, że porty te nie są "otwarte", z wyjątkiem, gdy oprogramowanie EchoLink jest uruchomione.
Do góry
05. Mam już router lub zapory (odrębne z mojego komputera). Czy muszę w ogóle korzystać z Zapory systemu Windows?
Jeśli masz już sprzętową zaporę (hardware firewall) w sieci domowej, można wybrać wyłączenie Zaporę systemu Windows w całości. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź witrynę sieci Web firmy Microsoft.
Do góry
06. Dodałem wyjątek dla EchoLink, ale nadal nie mogę połączyć się z serwerem testowym, lub jakąkolwiek inną stacją. Jaki jest problem?
Najprawdopodobniej inne oprogramowanie lub sprzętowa zapora blokuje połączenie. Aby uzyskać więcej informacji, spróbuj uruchomić Test Firewall/Router (z menu narzędzia Tools oprogramowania EchoLink) i przeczytaj wygenerowany raport . Ponadto, warto zapoznać się z Rozwiązywaniem problemów z Zaporą opisanymi w następnych podpowiedziach.
Uwagi od autora tłumaczenia: Pamiętaj, że jeżeli masz zainstalowane i uruchomione oprogramowanie antywirusowe na twoim komputerze to głównie ono przejmuje funkcje zapory sieciowej i tam należy szukać przyczyn blokowania portów dla EchoLink!
Do góry
07. Widzę listę stacji, ale za każdym razem, gdy staram się podłączyć do którejś, otrzymuję po 30 sekundach komunika:t "próba połączenia zakończyła się niepowodzeniem". W czym problem?
Najprawdopodobniej "jest problem z zaporą (firewall), która uniemożliwia komputerowi z otrzymywanie wiadomości z innych stacji przez Internet. Jest to bardzo powszechny problem. Należy pamiętać, że to nie problem z oprogramowaniem samego EchoLink. Z tego powodu zespół wsparcia EchoLink-u nie będzie w stanie pomóc Ci go rozwiązać. Jednak informacje na tej stronie mogą pomóc. Jest zaleca się także aby najpierw wypróbować funkcję testową Firewall / Router z menu Narzędzia (Tools) w programie EchoLink. Rozwiązanie zależy od tego, jaki rodzaj sprzętu i oprogramowania używasz do połączenia z Internetem. Niestety, wiele różnych produktów oprogramowania, sprzętu i może być włączonych, więc nie można udokumentować każdego przypadku. Niektóre z najbardziej powszechnych sytuacji są wymienione poniżej.

Do góry
08. Podstawowe informacje dotyczące rozwiązywania problemów z Zaporą
EchoLink wymaga, aby router lub zapora (firewall) umożliwiały przychodzące i wychodzące porty UDP 5198 i 5199 oraz TCP wychodzącego do portu 5200. Jeśli używasz routera domowej sieci, będziesz potrzebował także skonfigurować router do przechodzenia dla portów UDP 5198 i 5199 do komputera PC, na którym jest uruchomiony EchoLink.
Można to podsumować następująco:
Udostępnij UDP porty docelowe 5198-5199 pomiędzy Internetem a komputerem w obu kierunkach
Udostępnij TCP (dowolny źródłowy port , port docelowy 5200) z komputera do internetu
Powyższe informacje dotyczą każdej sytuacji, niezależnie od rodzaju sprzętu i używanego oprogramowania. Jeżeli informacje poniżej nie pomogą ci w rozwiązaniu problemu, należy zapoznać się z dokumentacją swojego sprzętu lub skontaktuj się z producentem w celu uzyskania wsparcia i dostarczania im powyższej informacji.
Uwaga: W przypadku korzystania z oprogramowania zabezpieczającego Internet i ostatnio uaktualnione było oprogramowanie EchoLink do nowszej wersji, może być konieczne ponowne zastosowanie specjalnych ustawień zabezpieczeń, które były ustawione wcześniej.

Do góry
09. Usługa DSL i modem kablowy
Jeśli łączysz się z Internetem przy użyciu modemu DSL (ADSL, VDSL, HDSL itp) lub usługi modemu kablowego , router może być wbudowany w urządzenie, które dostarczyła firma telefoniczna lub firma połączenia kablowego. Na przykład, niektóre z urządzeń dostarczane przez BellSouth i Verizon mają wbudowane routery. Sprawdź markę i model karty DSL lub modemu kablowego, a następnie poszukaj instrukcji na stronieportforward.com j.ang. opisanej poniżej.
Do góry
10. Instrukcji szukaj na stronie producenta routera lub na PortForward.com
Użyteczną stroną internetową (w j. ang.), która omawia konfigurację przesyłania portów (forwarding), rozwiązania dla konkretnych marek i modeli urządzeń, jest www.portforward.com . Przejrzyj stronę w tym miejscu, aby znaleźć markę i model swojego sprzętu. (Należy pamiętać, że portforward.com nie jest powiązana w żaden sposób z EchoLink).
Uwaga od autora tłumaczenia: W warunkach krajowych najbardziej celowe jest poszukanie wersji polskojęzycznych instrukcji na stronach firm świadczących usługi internetowe lub w ostateczności stronach producenta sprzętu sieciowego...
Do góry
11. Microsoft Windows XP, Windows Vista i Windows 7
Nowsze wersje Windows przychodzą z wbudowaną funkcją zapory ("firewall"), która pomaga chronić komputer przed niepożądanymi połączeniami z Internetem. W celu wykorzystania EchoLink, trzeba będzie dostosować niektóre ustawienia, jeśli wbudowana zapora (firewall) jest włączona.
Istnieją dwie różne wersje zapory systemu Windows, w zależności od wersji systemu Windows, którego używasz. Sprawdź wersję systemu Windows, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę Mój komputer na pulpicie i wybierając Właściwości. Następnie należy wybrać jeden z poniższych linków:
Windows XP z dodatkiem Service Pack 1: Patrz . Instalator XP Zapora systemu Windows patrz również artykuł Microsoft Korzystanie z zapory połączenia internetowego .
Windows XP z dodatkiem Service Pack 2: ZobaczEchoLink i Windows XP z dodatkiem SP2 .
Windows 7 i Windows Vista: Zobacz EchoLink, Windows 7 i Windows Vista .

Do góry
12. Problemy z niektórymi połączeniami, a z innymi nie?
Jeśli twój router nie jest poprawnie skonfigurowany, to może być tak, że jesteś w stanie połączyć się z niektórymi stacjami na EchoLink, ale do innych nie. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat można poszukać w artykule "EchoLink, firewalle i routery."
Do góry
13. Udostępnianie połączenia internetowego w systemie Windows
Kilka wersji systemu Microsoft Windows obsługuje narzędzie o nazwie Udostępnianie połączenia internetowego (ICS). Narzędzie to pozwala na dostęp do Internetu wielu różnym komputerom w lokalnej sieci za pośrednictwem pojedynczego połączenia. Zasadniczo, oprogramowanie ICS oparte jest na działaniu routera. Jak w przypadku każdego routera, oprogramowanie to musi być skonfigurowany tak, aby przepuszczanie portów UDP 5198 i 5199 do komputera, na którym zainstalowany jest EchoLink, a może to nie być ten sam komputer, na którym jest uruchomiony ICS.
Przydatnym narzędziem do konfigurowania udostępniania połączenia internetowego jest Konfiguracja ICS.
Zobacz także artykuły Rozwiązywanie problemów ICS Microsoft oraz opis ICS .

Do góry
14. Routery sieci domowej i modemy
Routery stosowane w domowej sieci, to urządzenia, które pozwalają na do dzielenie jednego połączenia z Internetem pomiędzy kilka różnych komputerów. Routery są często stosowane w połączeniu z modemu DSL. Popularne modele są produkowane przez firmę Linksys, D-Link i SMC. Nie mamy informacji o konfiguracji innych niż wymienione poniżej routery. Jeśli model nie jest wymieniony poniżej, należy zapoznać się z o szczegółami w dokumentacji producenta.
Do góry
15. Ustalanie lokalnego adresu IP
Aby skonfigurować router, trzeba najpierw ustalić lokalny adres IP komputera. Jeżeli nie jesteś pewien, jaki adres jest ustawiony, wykonaj następujące czynności:
Windows 95, 98 i Me: Z menu Start wybierz polecenie Uruchom i wpisz winipcfg . Należy otworzyć okno konfiguracji IP. W polu listy rozwijanej u góry, wybierz swoją kartę sieciową, a następnie zanotować adres IP, który jest wyświetlany.
Windows NT, XP, 2000 i 2003: Z menu Start wybierz Programy-> Akcesoria-> Wiersz polecenia. Powinno się otworzyć Monit Polecenia . Wpisz ipconfig . Zanotuj adres IP, który zostanie wyświetlany pod nazwą twojej karty Ethernet.

Do góry
16. Routery Linksys
1. Używając z przeglądarki internetowej, przywołaj stronę konfiguracji routera. Domyślnie adres URL jest 192.168.1.1, nazwa użytkownika jest pusta, a hasło to "admin". (jest złą praktyką pozostawianie domyślnych ustawień konta użytkownika i hasła !!!)
2. Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji oprogramowania dla tego urządzenia. Wersja bieżącego oprogramowania zostanie wyświetlona na stronie konfiguracji. Sprawdź na stronie internetowej Linksys szczegóły.
3. Kliknij kartę Zaawansowane (Advanced ).
4. Kliknij kartę Forwarding.
5. Jeśli widzisz kolumnę oznaczoną "Dostosowanie aplikacji" (Customized Applications) z lewej strony wpisz "EchoLink" w pierwszej linii. (Nie wszystkie wersje firmware Linksys mają tę kolumnę).
6. W pierwszej parze pól Zakres Obsługi Portu lub Rozszerzenie Portu (Service Port Range or Ext.Port) wzdłuż górnej linii, wprowadź 5198 i 5199.
7. Na tej samej linii, pod protokołem (Protocol), należy wybrać UDP (lub zaznaczyć opcję UDP).
8. Na tej samej linii, wprowadź lokalny adres IP komputera na którym uruchomiasz EchoLink. (Jeśli nie masz pewności, co adresu jest uruchom "winipcfg" lub "ipconfig" w wierszu poleceń).
9. Jeśli jest pole wyboru Enable na tej samej linii, wybierz to.
10. Kliknij Zastosuj (Apply), aby zapisać zmiany.

Do góry
17. D-Link DI-604
1. Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji oprogramowania dla tego urządzenia. Starsze wersje oprogramowania mogą nie działać poprawnie. Sprawdź szczegóły na stronie internetowej firmy D-Link.
2. Skorzystaj z przeglądarki internetowej aby przywołać stronę konfiguracji routera. Domyślnie adres URL jest 192.168.0.1, nazwa użytkownika to "admin", a hasło jest puste.
3. Kliknij kartę Zaawansowane (Advanced).
4. Kliknij przycisk Aplikacje.
5. Kliknij przycisk Włącz (Enable).
6. Pod Nazwa wpisz "EchoLink".
7. Pod Trigger Port, wprowadź 5200.
8. Pod Typ wyzwalania (Trigger Type), wybierz TCP.
9. Po Public port wprowadź 5198-5199.
10. Po Type Publiczny (Public Type) wybrać UDP.
11. Kliknij przycisk "Zastosuj" (Apply).
Kliknij tutaj, aby zobaczyć zrzut ekranu z tej konfiguracji. ( TKS: VE3BDR )
Do góry
18. 3Com Office Connect 612
(dzięki uprzejmości IW0GLC)
Podaj trzy następujące polecenia, zastępując lokalny adres IP komputera dla "ip":
set vc EchoLink nat_opcja enable
add nat udp vc EchoLink public_port 5198 private_address private_port 5198
add nat udp vc EchoLink public_port 5199 private_address private_port 5199

Do góry
19. Routery SMC
(Dzięki uprzejmości N1AHH)
kliknij NAT
kliknij SPECIAL APPLICATIONS
w pierwszej linii pod TRIGGER PORT wpisz:
5198, TRIGGER TYPE UDP PUBLIC PORT 5198 PUBLIC TYPE UDP ENABLED
na drugiej linii pod TRIGGER PORT wpisz:
5199, TRIGGER TYPE UDP PUBLIC PORT 5199 PUBLIC TYPE UDP ENABLED
Przejdź na sam dół strony i wybierz zastosuj (apply). Wyjdź z konfiguracji routera i uruchom EchoLink. Powinien on funkcjonować normalnie.
Jeśli masz wersję firmware przed v1.05, skontaktuj się z pomocą techniczną SMC w www.smc.com i poprosić o najnowszą aktualizację oprogramowania firmowego. Najnowsze na stronie internetowej od dnia 3 listopada 2002 jest ver 1.03, jednak na prośbę, wyślą e-mailem, wersja 1.05, która wydaje się rozwiązać problem z nieregularnym rozłączaniem.
Po otrzymaniu aktualizacji firmware, zainstalować ją zgodnie z zaleceniami podręcznika. Zasadniczo oznacza to, aby przejście do sekcji Zaawansowane (ADVANCED), a następnie Narzędzia (TOOLS) i następnie Firmware Upgrade. Postępuj zgodnie ze wskazówkami. Router wykona twardy reset, kiedy będzie to wykonane i trzeba będzie ponownie skonfigurować go za pomocą kreatora konfiguracji (SET-UP WIZARD).

Do góry
20. Belkin Cable / DSL Model nr F5D-5230-4
(dzięki uprzejmości WD4FFX)
Zaloguj się do routera, przechodząc do http://192.168.2.1:88 w przeglądarce, a następnie przywoła Initial Setup, a następnie przejść do Virtual Server pod Security Banner.

Wypełnij puste pola w następujący sposób: (XX jest przyrostkiem IP komputera EchoLink)
Private IP Private Public Port Port Type
1. 192. 168. 2.xx 5198 UDP 5198
2. 192. 168. 2.xx 5199 UDP 5199Do góry
21. Modem Alcatel Speedtouch Pro
Modem Alcatel Speedtouch Pro Zobacz instrukcję , dzięki uprzejmości VK3FFB
Do góry
22. Inne routery
Generalnie, router musi być skonfigurowany tak, aby przepuszczał dla portów UDP 5198 i 5199 do komputera, na którym zainstalowany jest EchoLink. Przepuszczanie jest czasem ustawiane w zaawansowanych opcjach konfiguracyjnych na ekranach konfiguracji routera. Jeżeli przekierowanie nie jest dostępne, może trzeba skonfigurować komputer EchoLink jako DMZ, która skutecznie otwiera wszystkie porty do Internetu. Jeśli stanie się to konieczne, zaleca się różnego rodzaju oprogramowanie zabezpieczające sieć takich jak w Windows XP Norton Internet Security lub ZoneAlarm.

Do góry
23. Oprogramowanie zabezpieczające ZoneAlarm
ZoneAlarm jest marką oprogramowania zabezpieczającego, które moę działać jako zapora (firewall) blokujaca pewne "porty" przed użyciem, chyba go skonfigurujesz, tak by na nie pozwolić.
Jeśli używasz bezpłatnej wersji ZoneAlarm podczas korzystania z EchoLink trzeba będzie zmienić suwak internetowe strefy zabezpieczeń (Internet Zone Security ) na Średni (Medium). Inne wersje ZoneAlarm (takie jak ZoneAlarm i ZoneAlarm Pro Plus) pozwalają ustawić bardziej szczegółowe zasady, pozostawiając poziom zabezpieczeń na wysokim poziomie, co jest preferowane.
Aby uzyskać więcej informacji, zobacz ZoneAlarm Configuration.

Do góry
24. Oprogramowanie zabezpieczajace Norton Internet Security
Pakiet Norton Internet Security zawiera Norton Personal Firewall, firewall oparty na oprogramowaniu. Konfigurowanie programu Norton Internet Security do użytku z EchoLink jest zwykle niemal automatyczne.
Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Konfigurowanie programu Norton Internet Security oraz NIS Instrukcja obsługi produktu.

Do góry
25. apple Macintosh
Chociaż EchoLink jest zaprojektowany do pracy tylko w systemie Microsoft Windows, niektórzy użytkownicy komputerów Macintosh z powodzeniem uruchomić go w "maszynie wirtualnej" Windows, używając VirtualPC produkt firmy Microsoft. Jednak ze względu na zapotrzebowanie na porty UDP EchoLink, w VirtualPC musi być skonfigurowany do korzystania z adresu IP odrębny od samego Mac. Można to łatwo zrobić, jeśli Twoja sieć domowa korzysta z routera. Skonfigurować router, jak opisano powyżej, do przekazania porty Echolink UDP do drugiego adresu IP. Zapoznaj się z dokumentacją VirtualPC szczegóły konfiguracji

Do góry
25. Problem z FUNBOX (ORANGE)
Forum EchoLink.pl
Wg Ryszarda - SP5TBE:
Drodzy użytkownicy FunBox-a, po długich debatach, ślęczeniach i psuciu krwi doszedłem gdzie tkwi błąd. To co powyżej było pisane, link do strony Orange to Ok, zadziała tylko wtedy gdy jest normalne logowanie do France-Telecom czyli Orange. Koledzy we Francji podpowiedzieli co zrobić bo niestety w Polsce albo wiedzą albo nie chcą powiedzieć.
Siadamy wygodnie -czytamy i robimy krok po kroku:
1. Logujemy się do FunBox-a jako admin
2. Klikamy zakładkę „zaawansowane”
3. Z lewej strony wybieramy zakładkę „połączenie z internetem”
i co widzimy? Ha szpiega z krainy deszczowców. Cokolwiek zrobimy to i tak nasz modem zrobi
wszystko po swojemu dzięki IPv6.
Tam gdzie jest „login neostrady” mamy nasz login XXxxxYxy@neostrada.pl/IPv6
Przy takim zapisie jak kolega pisał powyżej w zakładce NAT/PAT możemy sobie co godzinę
wklepywać aż nam umowa się skończy.
4. Edytujemy i końcówkę ” /IPv6″ kasujemy, a przed loginem z wielkiej litery wpisujemy
BEZ_OCHRONY-
Wówczas dziękujemy na ochronę ze strony France-Telecom a liczymy tylko na siebie na swoją
ochronę antywirusową.
5. Ostateczny zapis loginu ma wyglądać: BEZ_OCHRONY-XXxxxYxy@neostrada.pl
czyli: BEZ_OCHRONY-@neostrada.pl
HASŁA NIE RUSZAMY – pozostaje takie samo!

* Uwaga użyty login XXxxxYxy użyty powyżej jest tylko pokazowy -każdy ma swój przydzielony.
Piszę w celu lepszego wyjaśnienia bo nie wszyscy się orientują.

Dzięki temu że wywaliliśmy logowanie do jakiegoś „szpiega” IPv6 to mamy normalny dostęp do neostrady a że bez ochrony to możemy sobie otwierać i zamykać porty.
Francuzi również mieli z tym problem, ale kurcze jakie oni mają prędkości i światłowody.
Czyś to nie piękne jak w Echolinku odpalam i widzę że wszystko gra !
Do góry
26. Linux IPTables
Aby uzyskać szczegółowe informacje, zobacz przykładowy plik konfiguracyjny hojnie dostarczone przez Jazona, KB1IMD.

Do góry
27. AVM KEN Proxy Software
AVM KEN jest produktem niemieckim, dostępny w wersjach ISDN i DSL. Aby uzyskać szczegółowe informacje, zapoznaj się z informacjami o konfiguracji hojnie dostarczone przez Jochen, DG2IAQ.

Do góry
28. Cisco PIX i ASA Firewall
VA3ISP dostarczył te informacje o konfiguracji:
statyczne (wewnątrz, na zewnątrz) udp interfejs 5199 XXX.XXX.XXX.XXX 5199 maska 255.255.255.255 0 0
statyczne (wewnątrz, na zewnątrz) udp interfejs 5198 XXX.XXX.XXX.XXX 5198 maska 255.255.255.255 0 0
access-list 100 zezwolić udp dowolnego hosta xXX.XXX.XXX.XXX eq 5198
access-list 100 zezwolenia udp dowolnego hosta xXX.XXX.XXX.XXX eq 5199
Dla przekierowanie portów na routerach Cisco (z VK2AAT):
ip nat wewnątrz listy źródłowej 100 interfejsu przeciążać
ip nat wewnątrz źródłowego statycznych udp 5198 5198 z możliwością przedłużenia
ip nat wewnątrz źródłowego statycznych udp 5199 5199 z możliwością przedłużenia
ip nat wewnątrz źródłowego statycznych tcp 5200 5200 z możliwością przedłużenia

Do góry
29. Dostawcy internetu Satelitarnego
U wielu użytkowników z powodzeniem działa EchoLink za pomocą łącza internetowego dostarczanego za pośrednictwem anteny satelitarnej. Mimo opóźnienia (delay time) jest zwykle wyższa dla tego typu systemu, rzadko zdarza się by EchoLink od EchoLink-u nie używał potwierdzeń pakietów głosowych end-to-end. Jednak niektórzy usługodawcy używają routera, który wykonuje tłumaczenie adresów sieciowych (NAT), które często nie mogą być konfigurowane przez klienta. Sprawdź to u dostawcy Internetu ISP satelitarnego, aby zobaczyć czy jest to przypadek i czy jest dostępny inny Poziom usług, które będą tego unikać.

Do góry
30. INSTALACJA APLIKACJI I WERYFIKACJA KONTA
INSTALACJA APLIKACJI I WERYFIKACJA KONTA
Do góry
31. KONFIGURACJA PROGRAMU ECHOLINK DLA WINDOWS
KONFIGURACJA PROGRAMU ECHOLINK DLA WINDOWS
Do góry
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nowy użytkownik
(18.208.126.232)
Wszystkich nowych użytkowników, zapraszamy do rejestracji w panelu Logowanie. Więcej szczegółów jest TUTAJ. W przypadku problemów prosimy o kontakt na adres: infosp9kaj.com
Kontakt na paśmie
Częstotliwości lokalne:
Direct 2m - 145.300
Direct 70cm - 434.475

Przemienniki:
SR9J - FM 2m
- 145.787,5 *
* ton - 123 Hz

SR9CZ - DSTAR 70cm
- 439.175
Przydatne linki
Polski Związek Krótkofalowców - PZK

Śląski Oddział Terenowy PZK
- OT-06 PZK
- OT-06 PZK na Facebook

Górnośląski Oddział Terenowy PZK - OT-29 PZK

Częstochowska Grupa Radioamatorska - 36FM

Urząd Komunikacji Elektronicznej UKE
- Pozwolenie
- Wykaz


DX cluster - DX Summit

Portal QRZ - QRZ.com

I.A.R.U. - I.A.R.U.
Czas w Częstochowie
Local:

UTC / test:

4,060,641 unikalne wizyty