19 Sierpień 2022 08:02:41
Nawigacja
· Strona główna
· Artykuły
· Download
· Pytania i odpowiedzi
· Forum
· Kontakt
· Katalog linków
· Galeria
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 2
· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 109
· Najnowszy użytkownik: SP0085CZ
Ostatnie artykuły
· test
· Pytania do testów na...
· Świadectwa operatora...
· Krajowa Tablica Prze...
· Krótkofalowcy Często...
Ostatnio Widziani
SP9QZL 1 tydzień
SN9C 2 tygodni
SQ9QS 7 tygodni
sp9aae16 tygodni
sp9aki16 tygodni
SP9FOW20 tygodni
SP0085CZ21 tygodni
sn0hq34 tygodni
SP9VJ69 tygodni
SQ8BRZ75 tygodni
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Nasi partnerzy
Partnerzy techniczni strony

TRUSTNET
ul. Partyzantów 1/3
42-200 Częstochowa
www.trustnet.pl

GoGetSSL Site Seal
Pogoda
Częstochowa www booked net
+C

Max.: +

Min.: 0°

Pn, 21.12.2020
Pytania i odpowiedzi: Migracja do N1MM Logger+
Pytania i odpowiedzi >Migracja do N1MM Logger+
00. Przekład z angielskiego wg SP9GR01. Czy potrzebuję nowego komputera?02. Czy N1MM Logger+ nadal będzie darmowy?03. Czy mogę zainstalować Logger+ i zachować N1MM Classic do dalszej pracy?
04. Czy N1MM Logger+ i N1MM Classic mogą być uruchomione jednocześnie (w tym samym czasie) na tym samym komputerze PC?05. Czy N1MM+ instaluje się inaczej?06. Wydaje się, że wiele z opcji, które używałem nie będzie teraz widocznych. Co jest więcej?07. Czy mogę przenieść stare zapisy zawodów do N1MM+?
08. Czy moje stare pliki makro (.MC) Function Key będą pracować z N1MM+?09. Czy N1MM Logger+ PCs połączy się do N1MM Classic PCs na tej samej sieci?10. Jak długo będzie kontynuowane wsparcie logger N1MM Logger Classic?11. Czy programy dostosowane do potrzeb użytkownika będą mieć dostęp do logów pracujących z N1MM+?
12. Czy jest jakakolwiek szansa na wersję cross-platform dla użytkowników systemów Linux lub Mac?13. Gdzie moja ulubiona funkcja przeszła?
00. Przekład z angielskiego wg SP9GR
Ważna informacja dla użytkowników Loggera N1MM.
Informacja ta jest tłumaczeniem z wersji angielskiej (z dodatkowymi komentarzami tłumaczącego wg stanu na Styczeń 2015) zamieszczonej pod adresem: http://n1mm.hamdocs.com/tiki-index.php?page=FAQ+-+N1MM+Logger+Plus+Migration
Do góry
01. Czy potrzebuję nowego komputera?
Jeżeli jesteś zadowolony z używanego loggera N1MM na twoim aktualnym komputerze, będzie on prawdopodobnie dobry dla N1MM Logger+, jak długo będzie on używał Windows XP Service Pack 3 lub nowszych systemów operacyjnych.
Do góry
02. Czy N1MM Logger+ nadal będzie darmowy?
Tak
Do góry
03. Czy mogę zainstalować Logger+ i zachować N1MM Classic do dalszej pracy?
Tak. Możesz kontynuować używanie starej wersji jeśli chcesz. N1MM Logger+ nie będzie nadpisywał (zastępował) ani zmieniał jakichkolwiek plików, których używa stara wersja, ani nie będzie modyfikował ich zachowania w jakimkolwiek względem.
Do góry
04. Czy N1MM Logger+ i N1MM Classic mogą być uruchomione jednocześnie (w tym samym czasie) na tym samym komputerze PC?
Nie
Do góry
05. Czy N1MM+ instaluje się inaczej?
Proces jest taki sam – pełna instalacja (Full Install), następnie bezpośrednio ostatnia aktualizacja (Latest Update). (Pamiętaj, że należy zainstalować tylko najnowszą aktualizację, gdyż zawiera ona skumulowane wszystkie poprzednie poprawki). Obie instalacje powinny być uruchomione na komputerze z uprawnieniami „administratora” aby zapewnić by wszystkie potrzebne pliki zostały zainstalowane i dokonane odpowiednie połączenia w rejestrze. Lokalizacje plików są inne – klasyczny N1MM Logger opierał się na instalacji poza folderem „Program Files”, ponieważ przechowywał on wszystkie pliki użytkownika w folderze programu. N1MM Logger+ odróżnia pliki programu od plików wsparcia i plików dostarczanych przez użytkownika, zachowywanych ostatnio typów w folderze [USER]Documents and SettingsN1MMLogger+ . Pełniejsze wyjaśnienie jest w "Co nowego".
Dla szybszego objaśnienia, poniższa tabele podają lokalizację każdego typu plików, gdzie lokalizacja nie jest oczywista z nazwami podfolderu w folderze [User]Moje dokumentyN1MM Logger+ . Powinno to okazać się pomocne dla ręcznego przenoszenia plików z instalacji twojego klasycznego N1MM Logger.
Typ PlikuLokalizacja
.sec pliki (ARRLSection.sec, StatesAndProvinces.sec, itp.)Support Files
wl_cty.dat" "
master.scp" "
cty-CQM.dat" "
n1mmplus.pdf (plik lokalnej pomocy)" "
Pliki zawodów definiowanych przez użytkownika
(user-defined contests)
UDC
Pliki .wavWav

Do góry
06. Wydaje się, że wiele z opcji, które używałem nie będzie teraz widocznych. Co jest więcej?
N1MM+ czyni bardziej użytecznym dialogi rozległymi opcjami. Dla przykładu, okno wprowadzania „Entry window” może być teraz modyfikowana wg preferencji użytkownika przez kliknięcie prawego klawisza myszki i wybieranie które elementy wyświetlić w oknie. Okno Telnet, z drugiej strony używa rozległego zestawu zakładek opcjonalnych dialogów.

Spójrz do tabeli na końcu tej strony aby odnaleźć co gdzie przesunięto a co jest całkiem nowe.
Do góry
07. Czy mogę przenieść stare zapisy zawodów do N1MM+?
Tak. Musisz najpierw otworzyć dowolną bazy danych którą chcesz przenieść z klasycznego N1MM Classic w wersji 14.0.0 lub późniejszej, by przekonwertować bazę do jednolitego spójnego formatu. Wówczas jeśli instalujesz N1MM Logger+, będziesz zapytany o wystartowanie nowej bazy danych lub migrację (przeniesienie) baz danych starego-stylu pliku(.mdb) do nowego formatu. Wybierz jednego, który otworzyłeś jak powyżej.
Następnie, możesz przenosić dodatkowe bazy danych używając polecenia Convert dostępnego w meny File, ale pamiętaj, muszą one być najpierw otwarte w klasycznym N1MM Classic wersja 14.0.0 lub późniejsza.
Do góry
08. Czy moje stare pliki makro (.MC) Function Key będą pracować z N1MM+?
Tak. Jednakże, musisz przekopiować pliki, które chcesz używać do folderu [User]Moje dokumentyN1MM Logger+FunctionKeyMessages , aby N1MM Logger+ odnalazł je.
Do góry
09. Czy N1MM Logger+ PCs połączy się do N1MM Classic PCs na tej samej sieci?
Nie. Ulepszone sieciowanie N1MM Logger+ nie jest kompatybilne wstecz. Jednakże możesz uruchamiać sieć wszystkich klasycznych N1MM Logger komputerów PC na tej samej sieci lokalnej LAN jako sieci maszyn N1MM Logger+ , ale właśnie nie w tym samym czasie.

Z N1MM Logger+, zamiast ręcznego ustawiania listy komputerów i adresów IP, potrzebujesz tylko podłączyć komputery do sieci i na każdym wystartować N1MM+ , ustawić ten sam log zawodów jako „multi-op” na każdym i sprawdzić tryb sieciowy komputera w memu Configure. Zajrzyj do tej sekcji (po angielsku) dla uzyskania szczegółów.
Do góry
10. Jak długo będzie kontynuowane wsparcie logger N1MM Logger Classic?
Jednocześnie z opublikowaniem N1MM Logger+ dla ogólnego użytkowania po wersjach próbnych (post-beta), N1MM Logger classic będzie w zasadzie zamrożony. Tylko poważne błędy będą naprawiane, jeżeli jakieś zostaną odnalezione. Pliki i dokumenty będą nadal dostępne na stronie internetowej, ale nie będzie nowych radiów, nowych zawodów i nowych dodawanych właściwości. W tym samym momencie, jeszcze nie zdecydowano, kiedy okres pokrywania obu wersji zakończy się.
Do góry
11. Czy programy dostosowane do potrzeb użytkownika będą mieć dostęp do logów pracujących z N1MM+?
Zależy to od programu. Ponieważ zmieniono podstawę baz danych , programy dostosowane do potrzeb użytkownika, które opierają się na odczytywaniu starych plików bazodanowych .mdb nie pracują z N1MM Logger+. Niektóre z nich zostały już konwertowane. Programy, które opierają się na rozgłaszaniu UDP N1MM+ będą prawdopodobnie pracować – szczegóły sprawdź u autorów.
Do góry
12. Czy jest jakakolwiek szansa na wersję cross-platform dla użytkowników systemów Linux lub Mac?
Nie. Niektórzy użytkownicy zgłaszali różnego stopnia sukcesy w uruchamianiu N1MM Logger na emulatorach Windows na Mac (Dave, K6WDE/KH6) i klientach Linux-a. Chociaż chcielibyśmy im życzyć szczęścia w ich staraniach, nie jest to konfiguracja, która mogłaby być wspierana przez Zespół Twórców.
Do góry
13. Gdzie moja ulubiona funkcja przeszła?
FunkcjaStara LokalizacjaNowa Lokalizacja
Show non-workable spotsConfig menu (still there)
Telnet window>Filters tab
QSYing wipes call and puts it in the bandmap
Config menu (still there)Telnet window>Filters tab
Network StatusInfo window
Network Status window (new)
Change Band Plans
Config MenuTelnet window>BandPlans tab
Band Panel (Buttons)Available Mults & Qs window
Entry window
Digital Interface (colors)
DI >Setup >Settings Entry Window > View >Manage Skins, Colors and Fonts
Spot CommentPacket/Telnet window>Right-click menu
Telnet window>Spot Comment tab

Do góry
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nowy użytkownik
(18.208.126.232)
Wszystkich nowych użytkowników, zapraszamy do rejestracji w panelu Logowanie. Więcej szczegółów jest TUTAJ. W przypadku problemów prosimy o kontakt na adres: infosp9kaj.com
Kontakt na paśmie
Częstotliwości lokalne:
Direct 2m - 145.300
Direct 70cm - 434.475

Przemienniki:
SR9J - FM 2m
- 145.787,5 *
* ton - 123 Hz

SR9CZ - DSTAR 70cm
- 439.175
Przydatne linki
Polski Związek Krótkofalowców - PZK

Śląski Oddział Terenowy PZK
- OT-06 PZK
- OT-06 PZK na Facebook

Górnośląski Oddział Terenowy PZK - OT-29 PZK

Częstochowska Grupa Radioamatorska - 36FM

Urząd Komunikacji Elektronicznej UKE
- Pozwolenie
- Wykaz


DX cluster - DX Summit

Portal QRZ - QRZ.com

I.A.R.U. - I.A.R.U.
Czas w Częstochowie
Local:

UTC / test:

4,060,658 unikalne wizyty