19 Sierpień 2022 08:04:01
Nawigacja
· Strona główna
· Artykuły
· Download
· Pytania i odpowiedzi
· Forum
· Kontakt
· Katalog linków
· Galeria
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 1
· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 109
· Najnowszy użytkownik: SP0085CZ
Ostatnie artykuły
· test
· Pytania do testów na...
· Świadectwa operatora...
· Krajowa Tablica Prze...
· Krótkofalowcy Często...
Ostatnio Widziani
SP9QZL 1 tydzień
SN9C 2 tygodni
SQ9QS 7 tygodni
sp9aae16 tygodni
sp9aki16 tygodni
SP9FOW20 tygodni
SP0085CZ21 tygodni
sn0hq34 tygodni
SP9VJ69 tygodni
SQ8BRZ75 tygodni
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Nasi partnerzy
Partnerzy techniczni strony

TRUSTNET
ul. Partyzantów 1/3
42-200 Częstochowa
www.trustnet.pl

GoGetSSL Site Seal
Pogoda
Częstochowa www booked net
+C

Max.: +

Min.: 0°

Pn, 21.12.2020
Pytania i odpowiedzi: Jak się z nami kontaktować?
Pytania i odpowiedzi >Jak się z nami kontaktować?
00. Wskazówki ogólne dotyczące kontaktu.01. Jak skontaktować się z nami poprzez e-mail?02. Formularz kontaktowy na tym Portalu03. Wpis do Księgi gości na tej stronie
04. Wysłanie prywatnej wiadomości (PW)05. Przesłanie krótkiej informacji poprzez Shoutbox-a06. Dodanie komentarzy do materiałów zamieszczonych na stronie07. Oceny
08. Udział w dyskusji poprzez umieszczanie wpisów na Forum09. Propozycje umieszczenia odnośnika do ciekawej strony - Dodaj Link10. Propozycje umieszczenia wiadomości dla wszystkich - Dodaj Newsa11. Propozycje umieszczenia na stronie ciekawego artykułu - Dodaj Artykuł
12. Propozycje umieszczenia pliku w dziale Download - Dodaj plik13. Ankiety
00. Wskazówki ogólne dotyczące kontaktu.
Jednym z celów tego serwisu jest zapewnienie możliwości kontaktowania się użytkowników w tematach objętych tym Portalem.
Dotyczy to zarówno stricte zawartość poszczególnych stron jak innych tematów którymi zainteresowane jest grono krótkofalowców i sympatyków tego hobby.
Możliwość przekazywania swoich uwag mają również osoby odwiedzające nasz Portal jako Goście.
Poniżej w punktach wymieniono dostępne formy kontaktu:
  dostępne dla każdego odwiedzającego:
 • Bezpośrednie wysłanie e-maila na adres infosp9kaj.com
 • Formularz kontaktowy na tym Portalu
 • Wpis do Księgi gości na tej stronie
  dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników:
 • Wysłanie prywatnej wiadomości.
 • Przesłanie krótkiej informacji poprzez Shoutbox-a
 • Dodanie komentarzy do materiałów zamieszczonych na stronie
 • Dodanie oceny do materiałów zamieszczonych na stronie
 • Udział w dyskusji poprzez umieszczanie wpisów na Forum.
 • Propozycje umieszczenia odnośnika do ciekawej strony - Dodaj Link
 • Propozycje umieszczenia wiadomości dla wszystkich - Dodaj Newsa
 • Propozycje umieszczenia na stronie ciekawego artykułu - Dodaj Artykuł
 • Propozycje umieszczenia pliku w dziale Download - Dodaj plik
 • Ankiety

Do góry
01. Jak skontaktować się z nami poprzez e-mail?
W zasadzie ten punkt nie wymaga żadnych wyjaśnień. Po prostu należy wysłać e-mail na adres infosp9kaj.com.
Tą drogą można przesyłać różnego rodzaju uwagi, propozycje a nawet załączniki plikowe bez potrzeby posiadania własnego konta na Portalu. Dla bezpieczeństwa podany tu adres nie jest linkiem pocztowym ani też nie da się go wprost przekopiować i wkleić, gdyż zawiera element obrazkowy (małpkę) za tę drobną niedogodność przepraszamy. Ma to na celu ograniczenie spamu wysyłanego przez różne automaty.
Z tego też powodu adresujemy do odwiedzających prośbę o nie zamieszczanie go w czystej postaci tekstowej na różnego rodzaju forach czy portalach społecznościowych.
Zapewniamy, że czytamy z uwagą wszelką korespondencję dotyczącą tematyki naszego Portalu
Z góry dziękujemy za wszelkie uwagi a na zapytania skierowane pod naszym adresem będziemy się starać odpowiadać w możliwie najkrótszym terminie.
Do góry
02. Formularz kontaktowy na tym Portalu
Aby otworzyć formularz kontaktowy należy kliknąć na napis Kontakt znajdujący się w panelu Nawigacja.
Powinien się wówczas ukazać formularz jak poniżej.

Informacje w poszczególnych polach niewiele różnią się od tych podawanych w zwykłym e-mail-u, no może za wyjątkiem pola Nick - najczęściej własne imię lub pseudo podobnie jak na pasmach radiowych oraz obrazkowy Kod potwierdzający, który należy przepisać do pola Wpisz kod potwierdzający. Kod potwierdzający zabezpiecza Portal przed destrukcyjną działalnością automatów.
Należy zwrócić szczególną uwagę na poprawne wypełnienie pola Adres e-mail: własnym adresem gdyż w przeciwnym wypadku nie będzie możliwości udzielenia odpowiedzi. W formularzu sprawdzana jest jedynie składniowa poprawność a nie jego autentyczność.
Do góry

03. Wpis do Księgi gości na tej stronie
Przepraszamy- Księga gości jest aktualnie niedostępna.
Znajduje się w fazie testowania.
Do góry
04. Wysłanie prywatnej wiadomości (PW)
Wysłanie i odbieranie prywatnej wiadomości dostępne jest tylko po zalogowaniu się na Portalu. Jest to więc opcja dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników i tylko pomiędzy nimi może być realizowana korespondencja. Należy przez to rozumieć, że nie ma możliwości wysłania lub otrzymania takiej wiadomości spoza listy aktywnych kont na Portalu. Wiadomości są przesyłane wewnątrz tego samego serwera i są dostępne natychmiast po wysłaniu dla stron biorących w ich wymianie tj nadawcy i adresata. Żaden inny użytkownik - włączając w to administratorów - nie ma do nich wglądu.
W szczególnym przypadku wiadomość może zostać skierowana do wszystkich użytkowników.
Istnieje więc możliwość prowadzenia dwustronnej dyskusji niemal tak jak na chat tyle, że dla pojawienia się nowej wiadomości na naszym ekranie należy go odświeżyć np naciskając od czasu do czasu klawisz F5.
Przeglądając listę wiadomości użytkownik może poszczególne pozycje oznaczyć jak przeczytane (nadawca będzie mógł dowiedzieć się, że wiadomość została odczytana, może zaznaczyć ją ponownie jako nieprzeczytana, zapisać do archiwum (tylko- ważne wiadomości), odpowiedzieć nadawcy lub ją usunąć.
Ze względów porządkowych i ograniczeń pojemności bazy danych uprasza się użytkowników o usuwanie zbędnej, przeczytanej korespondencji i nie archiwizowanie jej na Portalu.
Podczas edycji wiadomości można korzystać -poprzez menu klawiszy umieszczonych pod oknem edycyjnym - z elementów dekorujących tekst takich jak: uśmieszki, wytłuszczenia, pismo pochyłe, podkreślenia, wstawianie linków, obrazków, wyrównywanie i kolorowanie tekstu itp.
Do góry
05. Przesłanie krótkiej informacji poprzez Shoutbox-a
Opcja wpisu do Shoutbox-a dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.
Umożliwia umieszczenie krótkiego komunikatu dostępnego dla wszystkich odwiedzających. Autor wpisu lub administrator-moderator może wpis edytować lub usunąć. Ze względu na mały rozmiar tego panelu nadaje się on tylko do krótkich komunikatów. Podobnie jak w innych panelach komunikacyjnych tekst może być dekorowany.
Do góry
06. Dodanie komentarzy do materiałów zamieszczonych na stronie
Zalogowany użytkownik ma możliwość dodawania swoich komentarzy do materiałów zamieszczonych na portalu. Jest to sposób na wyrażenie własnego zdania o zawartości opublikowanego materiału. Uwagi te - niezależnie od tego czy mają wydźwięk pozytywny czy krytyczny - mogą być pomocne w tworzeniu poszczególnych stron na Portalu. Dopuszcza się jednorazowe skomentowanie przez użytkownika portalu danej treści. Zabronione jest w systemie komentarzy prowadzenie dyskusji (np. umieszczanie przez użytkownika więcej niż jednego komentarza do tej samej treści lub odnoszenie się do innego komentarza zamiast do komentowanej treści). Komentarze można dodawać między innymi do artykułów, komunikatów tzw. news-ów, Galeria->Zobacz zdjęcie i paru innych miejscach oznaczonych Dodaj komentarz.
Do góry
07. Oceny
Ocena jest pewnego rodzaju cenzurką wystawianą przez czytającego i może być pomocna przy np poprawianiu, rozwijaniu lub zaniechaniu kontynuowania danego tematu. Może jej dokonać zalogowany użytkownik.
Oceny dokonujemy poprzez wybór jednej a dostępnych pozycji rozwijanej listy znajdującej się obok napisu: Oceń dany materiał:. Po dokonaniu wyboru klikamy na przycisku Dodaj ocenę i po sprawie.

Do góry
08. Udział w dyskusji poprzez umieszczanie wpisów na Forum
Udział w dyskusji na Forum jest bodajże jedną z najważniejszych form prowadzenia zbiorowego dialogu pomiędzy zainteresowanymi daną tematyką użytkownikami. Z forum mogą w zasadzie korzystać zalogowani użytkownicy aczkolwiek nie wyklucza się otworzenia dostępu do niektórych tematów również dla Gości zarówno do odczytu jak i niekiedy do pisania postów. Ogólnie rzecz ujmując - dostęp do poszczególnych działów forum jest selektywny i zależy od przynależności do określonej grupy użytkowników.
Dla uporządkowania tematyki Forum podzielone jest na tematy i wątki. Zaleca się umieszczanie własnych wpisów w miejscach , które odpowiadają możliwie najbliżej tematyce istniejących wątków jak również nie otwierania nowych tematów czy wątków dublujących już istniejące, gdyż utrudnia to zainteresowanym śledzenie dyskusji i tworzy pewnego rodzaju bałagan.
Z tych też względów forum jest moderowane - co oznacza możliwą ingerencję w dyskusję - osób administrujących danym forum tzw. Moderatorów. Moderowanie może polegać na częściowym lub całkowitym usunięciu określonych treści, przeniesieniu ich do innego tematu czy wątku, otwarcie nowego , przyklejenie, zablokowanie lub odświeżenie istniejącego zablokowanego tematu-wątku. Moderator odpowiedzialny za Forum ma prawo zwrócić uwagę uczestnikowi dyskusji na uchybienia, których dopuścił się użytkownik, wezwać do stosowania się do zasad obowiązujących na Forum a w przypadku notorycznego ich łamania do zablokowania konta użytkownika.
Tematyce Forum będzie poświęcony odrębny zestaw Pytania i odpowiedzi...
Do góry
09. Propozycje umieszczenia odnośnika do ciekawej strony - Dodaj Link
Zalogowany użytkownik może przekazać administratorom strony propozycję umieszczenia ciekawego linku do innych zewnętrznych zasobów Internetu. Link przed wysłaniem na portal, należy każdorazowo zweryfikować pod względem poprawności. Najlepiej adres wkleić w okno adresowe przeglądarki i sprawdzić czy się otwiera. Link taki powinien odpowiadać tematyce naszego Portalu oraz nie może naruszać żadnych praw właściciela linkowanej strony (zastrzeżenia autora lub zarządcy strony np wykorzystania znaków firmowych)
.
Do góry
10. Propozycje umieszczenia wiadomości dla wszystkich - Dodaj Newsa
Zalogowany użytkownik może przedstawić propozycje umieszczenia wiadomości dla wszystkich odwiedzających stronę.
Prosimy o przemyślane pisanie wiadomości na portalu. Newsy z zasady nie są usuwane, pozostają na dłużej na Portalu. News News powinien być zgodny z tematyką strony oraz ogólnie przyjętymi zasadami, w przeciwnym wypadku zostanie on odrzucony. Decyzję ostateczną o opublikowaniu podejmuj administrator po zapoznaniu się z jej treścią. Administrator zastrzega sobie prawo do edycji lub usunięcia nadesłanych informacji.
Do góry
11. Propozycje umieszczenia na stronie ciekawego artykułu - Dodaj Artykuł
Skorzystaj z poniższego formularza, aby dodać artykuł. Zostanie on sprawdzony przez administratora.
SP9KAJ.COM zastrzega sobie prawo do edycji lub usunięcia nadesłanych danych. Artykuł powinien być zgodny z tematyką strony oraz ogólnie przyjętymi zasadami, w przeciwnym wypadku zostanie on odrzucony.

Do góry
12. Propozycje umieszczenia pliku w dziale Download - Dodaj plik
Skorzystaj z poniższego formularza, aby dodać plik do downloadu. Zostanie on sprawdzony przez administratora. SP9KAJ.COM zastrzega sobie prawo do edycji lub usunięcia nadesłanych danych. Plik powinien być zgodny z tematyką strony oraz ogólnie przyjętymi zasadami, w przeciwnym wypadku zostanie on odrzucony
Zasady jakim powinien odpowiadać przesłany plik został omówione w Regulamin Uporczywe próby przesyłania plików nie odpowiadających warunkom regulaminu może zostać uznane jako działanie szkodliwe zagrażające bezpieczeństwu Portalu. W przypadku stwierdzenia takich prób użytkownik może zostać usunięty z listy kont i odnotowany na Czarnej liście blokowanych adresów.
Dla pełniejszej identyfikacji pliku użytkownik proponujący jego umieszczeni na Portalu powinien wypełnić wszystkie wymagane pola takie jak: Nazwa:*, Krótki opis:* (do 255 znaków), Adres:* jeśli plik ma być pobrany z Internetu (pełny adres URL kończący się nazwą i rozszerzeniem dozwolonego typu jak podano poniżej) lub wskazać plik z lokalnego systemu z którego plik zostanie dokonany upload.
Maksymalny rozmiar pliku: 14.65kB a dozwolone typy plików to pliki spakowane w formacie: .zip .rar .tar .bz2
Niedopuszczalne jest przesyłanie plików aplikacji exe, jar itp oraz wszelkiego rodzaju skryptów.
Plik może być zrzutem ekranu (PrtScrn) o maksymalnym rozmiarze : 146.48kB zapisanym w jednym z typów graficznych plików: .jpg .gif .png . Maksymalna szerokość: 1024pix, a maksymalna wysokość: 768pixeli
W przypadku trudności w spełnieniu wymagań dotyczących rozmiaru pliku graficznego lub wymiarów obrazu można alternatywnie w porozumieniu z administratorem Portalu przesłać plik w postaci załącznika do e-mail celem jego dalszej obróbki (przeskalowania i/lub konwersji palety kolorów) tak aby nadawał się do publikacji na Portalu - patrz pkt. 01.
Dobrze jest też wypełnić pozostałe informacje o pliku taki jak: Licencja:(np GPL), O/S: (system operacyjny dla którego przeznaczony jest plik np Win XP), Wersja:, Strona domowa (z której pochodzi plik oryginalny), Prawa autorskie (kto posiada prawa do pliku), Rozmiar pliku. Powyższe informacje będą pomocne zainteresowanym użytkownikom stwierdzić ich aktualność czy przydatność do ich celów.
Do góry
13. Ankiety
Niekiedy - w celu uzyskania opinii na wybrany temat - administratorzy Portalu mogą umieścić odrębny panel z prośbą o odpowiedź na zadane pytanie. Jest to rodzaj głosowania. Ankieta jest anonimowa a system nie zapisuje informacji o respondencie. Odpowiedź z reguły będzie ograniczać się do Tak / Nie lub Nie wiem. Wystarczy wybrać swoją odpowiedź i wysłać klikając przycisk. Każdy użytkownik może tylko raz uczestniczyć w danej ankiecie. Czasami dla poznania opinii ogółu ankiety mogą być udostępnione również dla odwiedzających jako Gość.
Do góry
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nowy użytkownik
(18.208.126.232)
Wszystkich nowych użytkowników, zapraszamy do rejestracji w panelu Logowanie. Więcej szczegółów jest TUTAJ. W przypadku problemów prosimy o kontakt na adres: infosp9kaj.com
Kontakt na paśmie
Częstotliwości lokalne:
Direct 2m - 145.300
Direct 70cm - 434.475

Przemienniki:
SR9J - FM 2m
- 145.787,5 *
* ton - 123 Hz

SR9CZ - DSTAR 70cm
- 439.175
Przydatne linki
Polski Związek Krótkofalowców - PZK

Śląski Oddział Terenowy PZK
- OT-06 PZK
- OT-06 PZK na Facebook

Górnośląski Oddział Terenowy PZK - OT-29 PZK

Częstochowska Grupa Radioamatorska - 36FM

Urząd Komunikacji Elektronicznej UKE
- Pozwolenie
- Wykaz


DX cluster - DX Summit

Portal QRZ - QRZ.com

I.A.R.U. - I.A.R.U.
Czas w Częstochowie
Local:

UTC / test:

4,060,660 unikalne wizyty